Bugun...KOCAELİNDE BİR GAZETECİ DAHA KATLEDİLDİ!

Kocaeli'nde Ses Kocaeli isimli internet sitesinin sahibi olan gazeteci Güngör Arslan özel ofisinde uğradığı silahlı saldırıda öldürüldü.

facebook-paylas
Güncelleme: 31-07-2022 18:15:21 Tarih: 19-02-2022 20:13

KOCAELİNDE BİR GAZETECİ DAHA KATLEDİLDİ!

KOCAELİNDE BİR GAZETECİ DAHA KATLEDİLDİ!

Kocaeli'nde Ses Kocaeli isimli internet sitesinin sahibi olan gazeteci Güngör Arslan özel ofisinde uğradığı silahlı saldırıda öldürüldü.

SES Kocaeli gazetesinin sahibi, gazeteci Güngör Arslan, ofisinde  R.Ö adlı kişi ve kişilerce öldürüldü.

Kocaeli’nin İzmit ilçesi Cedit Mahallesi meydana gelen olayda  silahlı saldırıda bulunan kişiler  Güngör Arslana silahla ateş ederek ağır yaraladılar,yapılan  tıbbi müdahaleye rağmen Gazeteci yaşamını yitirdi.

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz ise saldırıyı kınayarak,  silahlı saldırıyı gerçekleştirdiği öne sürülen saldırgan R.Ö.'nün yakalandığını açıkladı.

Olayda kullanılan bir adet tabancada  şüpheliyle birlikte yakalandı,Valilik ve Emniyet yetkilileri olayın çok yönlü olarak soruşturulduğunu açıkladılar.

2021’DE DÜNYADA GAZETECİ CİNAYETLERİ!

Uluslararası Basın Enstitüsü tarafından yayımlanan rapora göre 2021 yılında 45 gazeteci, gazetecilik nedeniyle öldürüldü.

Uluslararası Basın Enstitüsü (IPI), 2021'de 45 gazetecinin, gazetecilikle bağlantılı olarak öldürüldüğünü belirten bir rapor yayınladı. IPI yetkilileri, bu suçların cezasız kalmasına son vermeye ve işlerini özgürce ve güvenli bir şekilde yapabilmesi gereken gazetecilerin korunmasını sağlamaya çağırdı.

IPI'ın araştırması, 2021'in başından bu yana toplam 45 gazetecinin işleriyle bağlantılı olarak öldürüldüğünü veya görevde hayatını kaybettiğini gösteriyor. Öldürülen 45 gazeteciden 40'ı erkek, 5'i kadın. Toplam 28 kişi çalışmaları nedeniyle hedef alındı, 3'ü çatışma haberini yaparken, 2'si sivil ayaklanmaları haber yaparken, 2'si de görevdeyken öldürüldü. 11 gazetecinin öldürülmesi ise halen soruşturma altında.

IPI’ın “iş nedeniyle hedef alınanlar" listesinde 1 Mart'ta silahlı kişiler tarafından vurulan bağımsız gazeteci Somalili Jamal Farah Adan yer alıyor. Temmuz ayında, InfoGuaymas haber sitesinin sahibi Meksikalı Gazeteci Ricardo Dominguez López 47. doğum gününde bir süpermarketin otoparkında vurularak öldürüldü. IPI “Bunlar, dünya çapındaki iki düzineden fazla tiksindirici cinayetten sadece birkaçı” diyor.

ÖLDÜRÜLENLERDEN BAZILARI TEHDİT EDİLMİŞTİ

Öldürülen gazetecilerden bazıları öldürülmeden önce ölüm tehditleri de almıştı. Örneğin, Shannaz Roafi, Sadia Sadat ve Mursal Wahidi, televizyon programları yayımladığı için aşırılık yanlısı gruplardan tehditler alan Afganistan'daki bağımsız radyo ve televizyon istasyonu Enikass için çalıştı.

 Körfez İnsan Hakları Merkezi'nden Khalid Ibrahim, IPI'a verdiği demeçte, dokuz aylık hamileyken bir arabada bombalı saldırıda ölen Yemenli Gazeteci Rasha Abdullah Al-Harazi'nin ölümünden önceki aylarda birçok tehdit aldığını söyledi. Filipinler'de 8 Aralık'ta TV izlerken motosikletli saldırganlar tarafından öldürülen eski Reuters Gazetecisi Jess Malabanan; 2018'de Başkan Duterte'nin uyuşturucu savaşıyla ilgili ödüllü bir Reuters prodüksiyonunda çalıştığı için, cinayetin gazetecilikle ilgili olabileceğine dair şüpheler var.

Bu yıl silahlı çatışmayı haber yapan üç gazeteci de öldürüldü. Bangladeş'te 8 kişinin kurşun yarası aldığı siyasi bir çatışmayı haber yaparken boynundan vurulan Burhan Uddin Mujakker de dahil olmak üzere sivil ayaklanmaları haber yapan 2 gazeteci öldürüldü. Hintli Gazeteci Arindam Das, nehirden bir fili kurtarma görevini üstlenirken boğuldu. Bu ölümler, gazetecilik mesleğinin devam eden tehlikelerini yansıtıyor.

HEDEFLİ CİNAYETLERDE MEKSİKA İLK SIRADA

IPI, dünyanın hemen her yerinde gazeteci cinayetlerinin meydana geldiğini ortaya koyuyor ve gazeteci güvenliğinin belirli bölgelerle sınırlı olmayan küresel bir sorun olduğuna dikkat çekiyor. Asya ve Pasifik, çoğu Hindistan (6) ve Afganistan'da (6) meydana gelen 18 cinayetle 2021'de gazeteciler için en ölümcül bölge oldu. 2020'de listenin başında yer alan Amerika'da 10 cinayet meydana geldi. Meksika'da 7, Kolombiya'da 1, Guatemala'da 1 ve Haiti'de 1 gazeteci öldürüldü. Avrupa'da 6 gazeteci öldürüldü (2’si Azerbaycan'da, 1’i Gürcistan'da, 1’i Türkiye'de, 1’i Hollanda'da ve 1’i Yunanistan'da). Her 2’si de Yemen'de olmak üzere MENA bölgesinde 2 gazeteci öldürülürken, çoğu Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde (3), ardından Burkina Faso ve Somali'de (her ikisi de 2) olmak üzere Sahra Altı Afrika'da 9 gazeteci öldürüldü. 2021'de Meksika'da (7) dünyadaki herhangi bir ülkeden daha fazla gazeteci öldürüldü. 7 vakanın tümü hedefli cinayetlerdi.

IPI'ın analizine göre, yerel siyaseti ve uyuşturucu kaçakçılığı da dahil olmak üzere organize suçları araştıran gazeteciler özellikle risk altında. Hedeflenen gazetecilerin çoğu bu veya ilgili konuları inceliyordu. Öldürülen gazetecilerin sayısının yüksek olmasının bir başka açıklaması da cezasızlık düzeyi.

ARTICLE 19 Meksika'ya göre, 7 gazeteci ölümünden sadece 1’inde şüpheliler tutuklandı. Devam eden yüksek sayıdaki cinayet, Meksika'nın gazetecilerin çalışması için en ölümcül ülkelerden biri olduğunu doğruluyor. Bu trajik statükoya rağmen, hükümet, İnsan Hakları Savunucularını ve Gazetecileri Koruma Yasası'nın (LPPDHP) uygulanması için ayrılan fonları durdurmaya karar verdi. Meksika'dan sonra, Afganistan ve Hindistan, en ölümcül iki ülke. Afganistan'da çoğu cinayet, bu yaz Taliban'ın ülkeyi ele geçirmesinin bir sonucu olarak şiddetli çatışmayla meydana geldi. Ülkeden kaçmaya çalışırken havaalanında bomba patlaması sonucu hayatını kaybeden 2 gazeteci ise listede yer almadı.

GAZETECİLER HABER YAPARKEN ÖLDÜRÜLDÜ

Hindistan'da hayatını kaybeden 6 gazeteciden 2’si bıçaklanarak öldürülen Chennakesavulu gibi işleri nedeniyle hedef alındı. Gazeteciler görevden uzaklaştırılan bir polis memuru tarafından, memurun kumar ve tütün kaçakçılığı şebekesine karıştığını keşfettikten sonra öldürüldü.

Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde, özel yayın kuruluşu Radio Télé Communautaire Babombi'nin (RTCB) Yöneticisi Joel Mumbere Musavuli gibi 3 gazeteci çalışmaları nedeniyle öldürüldü.

Burkina Faso'da, deneyimli bir savaş muhabiri olan 43 yaşındaki David Beriáin ve 47 yaşındaki kameraman Roberto Fraile, bir korucu devriyesine düzenlenen saldırıda öldürüldü.

AVRUPA’DA ÖLDÜRÜLEN GAZETECİLER

İspanya'dan öldürülen 2 gazeteci, şiddet eylemleriyle tanınan bölgede kaçak avlanmayla mücadele hakkında bir belgesel üzerinde çalışıyorlardı. Daha da önemlisi, gazetecilerin de basın özgürlüğünün nispeten yüksek olduğu ülkelerde öldürülmesi, bu risklerin küresel olduğunu gösteriyor. Örneğin, Gazeteci Peter R. De Vries, basın özgürlüğünün en yüksek olduğu ülkelerden biri olarak kabul edilen Hollanda da, 6 Temmuz 2021'de Amsterdam'ın bir caddesinde güpegündüz vuruldu. Yunanistan'da, Suç Muhabiri Giorgos Karaivaz, Atina'daki evinin önünde vuruldu. Aralık 2021 itibariyle, hiçbir şüpheli kamuya açıklanmadı ve tutuklama yapılmadı, soruşturmanın durumu hakkında kamuoyuna bilgi verilmedi.

YETKİLİLER CİNAYETLERE KARŞI TEPKİSİZ

IPI'ın analizi, yetkililerin cinayetlere karşı endişe verici derecede yetersiz tepki verdiğini ve gazetecilere karşı işlenen suçlarda yüksek düzeyde cezasızlıkla sonuçlandığını gösteriyor. 28 vakanın sadece 6’sında yerel polisin şüphelileri tutukladığı bildirildi. IPI, gazeteci cinayetlerine yönelik devlet soruşturmalarının çoğu zaman derinden kusurlu olması nedeniyle bu rakamın bile ihtiyatla yorumlanması gerektiğini belirtti.

IPI, tutuklamaların yapıldığı birçok vakada, mağdurların aileleri, polisin yanlış şüpheliyi tutukladığına veya davayı örtbas etmek için şüphelileri tutukladığına inandıklarını belirterek, gerçek ve kapsamlı bir soruşturmadan kaçındığını vurguladı.

CEZASIZLIK, ŞİDDETİ TEŞVİK EDİYOR

Dünyadaki gazeteci cinayetlerinin büyük çoğunluğu cezasız kalıyor, daha fazla şiddeti teşvik ediyor ve her yerde basın üzerinde caydırıcı bir etki yaratıyor. Örneğin, Washington Post köşe yazarı ve Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Salman'ın tanınmış eleştirmeni Cemal Kaşıkçı, 2 Ekim 2018'de İstanbul'daki Suudi konsolosluğuna girdikten sonra ortadan kayboldu. Görünüşe göre cesedi Riyad'dan gönderilen bir suikastçılar ekibi tarafından parçalara ayrılmıştı ve kalıntıları hiçbir zaman bulunamadı.

Veya 16 Ocak 2019'da Gana'nın Accra kentinde işten eve dönerken vurularak öldürülen Ahmed Hussein-Suale. 2018'de Hussein-Suale, Dünya Kupası'ndan hemen önce Afrika futbolunda yolsuzluğu ortaya çıkaran bir soruşturmanın parçasıydı. Polis cinayete karıştıkları şüphesiyle 6 kişiyi tutukladı ancak daha sonra delil yetersizliğinden hepsini serbest bıraktı. Bugüne kadar, saldırganlar ve öldürme emrini veren beyinler tanımlanamadı.

GRIFFEN: DEVLETLER DAHA FAZLASINI YAPMALI

IPI Direktör Yardımcısı Scott Griffen, gazeteci cinayetlerinin cezasız kalmasının, haber akışının her zamankinden daha önemli olduğu bir zamanda medyaya yönelik şiddeti körüklediğini belirterek şöyle dedi:

“Devletler gazetecilere yönelik saldırıları çözmek için daha fazlasını yapmalı. Uluslararası toplum, bu tür cinayetlerde suç ortaklığı yapan Suudi Arabistan gibi rejimlere yaptırım uygulamalı. Basına yönelik şiddet dalgaları, gazetecilerin hayatlarını riske atan konulardan kaçındığı yaygın bir otosansüre yol açabilir. Bu, katillerin hesap vermediği bir cezasızlık ortamıyla daha da kötüleşiyor. IPI, 2021'de çalışmaları nedeniyle öldürülen tüm gazetecilerin aileleri ve meslektaşlarının yanındadır ve sorumlulardan hesap sorulmasını talep ediyoruz.”

"TÜM GAZETECİLER İŞLERİNİ GÜVENLİ BİR ŞEKİLDE YAPABİLMELİ"

Son birkaç yılda öldürülen gazetecilerin sayısında genel bir düşüş görüldü. 2011'de 102 cinayet kaydedildi, 2016'da ise 120 oldu. IPI'ın istatistikleri, çatışmaları haber yaparken veya görevdeyken öldürülen gazetecileri içerdiğinden, bu düşüş kısmen dünya çapında birkaç şiddetli çatışmanın azalmasıyla açıklanabilir. Örneğin, Suriye'deki çatışma 2016'da 12 gazetecinin öldürülmesine yol açtı; bu yıl IPI ülkede herhangi bir vaka kaydetmedi. 2017'de Irak'ta 11 gazeteci cinayeti kaydedildi; bu yıl sayı 0’dı.

IPI açıklamasına şöyle devam etti: “Gazeteci cinayetlerinin azalması açıkça olumlu bir gelişme olsa da, bir vaka bile çok fazla. Bu yılki 45 cinayetin tamamı bir trajedi. Tüm gazeteciler işlerini güvenli bir şekilde yapabilmeli. Üstelik gazeteci cinayetlerinin sayısı tek başına basın özgürlüğünün durumu için güvenilir bir gösterge değil.”

Kaynak: EVRENSEL GAZETESİ-MEDYA SERVİSİ

 
Bu haber 130 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Beşiktaş 37 25 6 6 85 38 81 +47
2 Fenerbahçe 37 23 7 7 67 37 76 +30
3 Galatasaray 37 23 8 6 70 33 75 +37
4 Trabzonspor 37 17 7 13 45 34 64 +11
5 Sivasspor 37 14 7 16 50 41 58 +9
6 Alanyaspor 38 16 13 9 55 42 57 +13
7 Hatayspor 37 16 12 9 60 51 57 +9
8 Gaziantep FK 37 14 11 12 54 46 54 +8
9 Göztepe 37 13 12 12 55 51 51 +4
10 Fatih Karagümrük 37 13 12 12 52 49 51 +3
11 Konyaspor 37 11 14 12 47 47 45 0
12 Çaykur Rizespor 37 11 14 12 48 59 45 -11
13 Antalyaspor 38 9 13 16 40 53 43 -13
14 Başakşehir FK 37 11 16 10 41 55 43 -14
15 Yeni Malatyaspor 37 9 14 14 43 49 41 -6
16 Kasımpaşa 37 10 17 10 42 54 40 -12
17 Kayserispor 37 9 16 12 34 50 39 -16
18 MKE Ankaragücü 37 10 19 8 44 59 38 -15
19 BB Erzurumspor 38 9 19 10 41 65 37 -24
20 Gençlerbirliği 37 9 20 8 37 66 35 -29
21 Denizlispor 37 6 21 10 36 67 28 -31
Takım O G M B A Y P AV
1 Adana Demirspor 33 20 6 7 60 26 67 +34
2 Giresunspor 33 20 6 7 52 24 67 +28
3 Samsunspor 33 19 4 10 56 30 67 +26
4 İstanbulspor 33 18 8 7 60 34 61 +26
5 Altay 33 19 11 3 62 36 60 +26
6 Altınordu 33 16 8 9 53 45 57 +8
7 Ankara Keçiörengücü 33 16 10 7 46 28 55 +18
8 Ümraniyespor 33 14 11 8 45 42 50 +3
9 Tuzlaspor 33 14 14 5 45 51 47 -6
10 Bursaspor 33 14 15 4 56 54 46 +2
11 Bandırmaspor 33 12 15 6 45 47 42 -2
12 Boluspor 33 11 16 6 35 41 39 -6
13 Balıkesirspor 33 9 16 8 35 48 35 -13
14 Adanaspor 33 9 17 7 44 53 34 -9
15 Menemenspor 33 7 13 13 37 58 34 -21
16 Akhisarspor 33 8 20 5 35 58 29 -23
17 Ankaraspor 33 6 19 8 33 59 26 -26
18 Eskişehirspor 33 1 24 8 23 88 8 -65
Takım O G M B A Y P AV
1 Eyüpspor 37 27 2 8 81 25 89 +56
2 Sakaryaspor 37 20 5 12 70 35 72 +35
3 Kırşehir Belediyespor 37 21 8 8 55 30 71 +25
4 Van Spor 37 21 10 6 59 34 69 +25
5 Kırklarelispor 37 18 6 13 59 32 67 +27
6 Bodrumspor 37 18 11 8 80 48 62 +32
7 Etimesgut Belediyespor 37 18 12 7 62 34 61 +28
8 Karacabey Belediyespor 37 14 12 11 50 40 53 +10
9 Turgutluspor 37 16 16 5 44 56 53 -12
10 Pendikspor 37 15 16 6 64 51 51 +13
11 Serik Belediyespor 37 12 11 14 48 48 50 0
12 Pazarspor 37 15 17 5 60 62 50 -2
13 Tarsus İdman Yurdu 37 13 14 10 56 54 49 +2
14 Bayburt Özel İdare Spor 37 14 18 5 50 59 47 -9
15 Sivas Belediyespor 37 10 14 13 56 53 43 +3
16 1922 Konyaspor 37 10 18 9 45 49 39 -4
17 Kastamonuspor 37 8 17 12 31 54 36 -23
18 Elazığspor 37 10 21 6 56 83 33 -27
19 Mamak FK 37 6 25 6 32 118 24 -86
20 Kardemir Karabükspor 37 1 34 2 14 107 2 -93
Takım O G M B A Y P AV
1 Diyarbekirspor 30 20 2 8 43 18 68 +25
2 1928 Bucaspor 30 20 3 7 58 18 67 +40
3 Yeşilyurt Belediyespor 30 17 8 5 50 27 56 +23
4 Ofspor 30 14 5 11 43 31 53 +12
5 Arnavutköy Belediye 30 13 8 9 40 29 48 +11
6 Edirnespor 30 12 9 9 34 31 45 +3
7 Belediye Derincespor 29 10 9 10 38 29 40 +9
8 Artvin Hopaspor 30 10 11 9 41 44 39 -3
9 Fatsa Belediyespor 30 10 12 8 22 31 38 -9
10 Kızılcabölükspor 30 9 11 10 34 33 37 +1
11 Nevşehir Belediyespor 30 9 14 7 31 31 34 0
12 Çankaya FK 30 10 16 4 28 48 34 -20
13 1877 Alemdağspor 30 9 15 6 37 48 33 -11
14 Antalya Kemerspor 30 7 17 6 27 50 27 -23
15 Payasspor 29 5 16 8 29 53 23 -24
16 Manisaspor 30 1 20 9 22 56 12 -34
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 08/05/2021 BB Erzurumspor vs Kasımpaşa
 08/05/2021 Çaykur Rizespor vs Yeni Malatyaspor
 08/05/2021 Fatih Karagümrük vs Gençlerbirliği
 08/05/2021 Galatasaray vs Beşiktaş
 08/05/2021 Göztepe vs Konyaspor
 08/05/2021 Hatayspor vs Denizlispor
 08/05/2021 Kayserispor vs Gaziantep FK
 08/05/2021 MKE Ankaragücü vs Fenerbahçe
 08/05/2021 Sivasspor vs Başakşehir FK
 08/05/2021 Trabzonspor vs Antalyaspor
 08/05/2021 Trabzonspor - Antalyaspor Trabzonspor ligdeki son 9 maçında hiç kaybetmedi  Trabzonspor yenilmez
 11/05/2021 Yeni Malatyaspor - Hatayspor Yeni Malatyaspor ligde evindeki son 5 maçında hiç kaybetmedi  Yeni Malatyaspor yenilmez
 11/05/2021 Başakşehir FK - Kayserispor Kayserispor ligde deplasmandaki son 5 maçında hiç kazanamadı  Başakşehir FK yenilmez
 11/05/2021 Konyaspor - Trabzonspor Konyaspor ligde evindeki son 5 maçında hiç kaybetmedi  Konyaspor yenilmez
 11/05/2021 Kasımpaşa - MKE Ankaragücü MKE Ankaragücü ligdeki son 5 maçında hiç kazanamadı  Kasımpaşa yenilmez
 11/05/2021 Yeni Malatyaspor - Hatayspor Hatayspor ligde deplasmandaki son 6 maçında hiç kazanamadı  Yeni Malatyaspor yenilmez
 11/05/2021 Denizlispor - Galatasaray Galatasaray ligdeki son 6 maçında hiç kaybetmedi  Galatasaray yenilmez
 11/05/2021 Beşiktaş - Fatih Karagümrük Fatih Karagümrük ligde deplasmandaki son 7 maçında hiç kazanamadı  Beşiktaş yenilmez
 11/05/2021 Beşiktaş - Fatih Karagümrük Beşiktaş ligde evindeki son 8 maçında hiç kaybetmedi  Beşiktaş yenilmez
 11/05/2021 Fenerbahçe - Sivasspor Fenerbahçe ligdeki son 8 maçında hiç kaybetmedi  Fenerbahçe yenilmez
 11/05/2021 Denizlispor - Galatasaray Denizlispor ligdeki son 10 maçında hiç kazanamadı  Galatasaray yenilmez
 11/05/2021 Konyaspor - Trabzonspor Trabzonspor ligde deplasmandaki son 16 maçında hiç kaybetmedi  Trabzonspor yenilmez
 11/05/2021 Fenerbahçe - Sivasspor Sivasspor ligdeki son 16 maçında hiç kaybetmedi  Sivasspor yenilmez
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 07/05/2021 Boluspor vs Eskişehirspor
 07/05/2021 Akhisarspor vs Ümraniyespor
 09/05/2021 Altay vs Bandırmaspor
 09/05/2021 Ankaraspor vs İstanbulspor
 09/05/2021 Balıkesirspor vs Altınordu
 09/05/2021 Bursaspor vs Ankara Keçiörengücü
 09/05/2021 Adanaspor vs Samsunspor
 09/05/2021 Menemenspor vs Adana Demirspor
 09/05/2021 Tuzlaspor vs Giresunspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 08/05/2021 Bayburt Özel İdare Spor vs Pendikspor
 08/05/2021 Etimesgut Belediyespor vs Karacabey Belediyespor
 08/05/2021 Elazığspor vs Sivas Belediyespor
 08/05/2021 Eyüpspor vs Van Spor
 08/05/2021 Kardemir Karabükspor vs Kırşehir Belediyespor
 08/05/2021 Kastamonuspor vs Sakaryaspor
 08/05/2021 Serik Belediyespor vs Mamak FK
 08/05/2021 Tarsus İdman Yurdu vs Kırklarelispor
 08/05/2021 Turgutluspor vs Bodrumspor
 08/05/2021 1922 Konyaspor vs Pazarspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 01/05/2021 1877 Alemdağspor 0 - 0 Edirnespor
 01/05/2021 Arnavutköy Belediye 0 - 0 Diyarbekirspor
 01/05/2021 Manisaspor 1 - 2 Ofspor
 01/05/2021 Artvin Hopaspor 1 - 0 Fatsa Belediyespor
 01/05/2021 Kızılcabölükspor 0 - 1 Yeşilyurt Belediyespor
 01/05/2021 Nevşehir Belediyespor 1 - 2 Çankaya FK
 01/05/2021 1928 Bucaspor 3 - 0 Antalya Kemerspor
 25/04/2021 Ofspor 0 - 0 Arnavutköy Belediye
resmi ilanlar

Web sitemize nasıl ulaştınız?


NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI