Bugun...TARIM VE ORMAN BAKANI HATAY’DA!

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere ilimize gelen Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Hatay Valisi Rahmi Doğan ve Hatay Milletvekilleri ile birlikte ziyaret ve incelemelerde bulundu.

facebook-paylas
Tarih: 29-05-2021 12:48

TARIM VE ORMAN BAKANI HATAY’DA!

TARIM VE ORMAN BAKANI HATAY’DA!

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere ilimize gelen Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Hatay Valisi Rahmi Doğan ve Hatay Milletvekilleri ile birlikte ziyaret ve incelemelerde bulundu.

 

24 Mayıs 2021 Pazartesi günü Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Yayman, Abdulkadir Özel, Hüseyin Şanverdi, Sabahat Özgürsoy Çelik, Lütfi Kaşıkçı, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Reyhanlı Belediye Başkanı İbrahim Hacıoğlu, Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın ve ilgili kurum müdürleri tarafından Hatay Havaalanında karşılandı.

 

İlk olarak Amik Ovasında buğday hasadına katılan Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, burada gerçekleştirdiği basın açıklamasında, “Hatırladığınız üzere gübre desteklerini 4 liradan 8 liraya, bu yılbaşında da 8 liradan 16 liraya, mazotu 15 liradan 19 liraya çıkarmıştık. Bu ve bunun gibi yaptığımız doğru işler sayesinde Türkiye'de ilk defa bu yıl ekilen alanlarda azalış yok, artış var. Tabii ki yakın zamanda biliyorsunuz, buğdayda Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan fiyat açıkladı. Buğdayda 2 bin 250 lira, arpada da 1750 lira ve dekarda da 275 liraya varan destekleri alıyor çiftçimiz. Bugün çiftçimiz, üreticimiz bundan memnundur. İnşallah onları da sürekli olarak memnun etmeye devam edeceğiz. Bir sözümüz vardı 'her zaman üretici dostu olacağız' demiştik. Son 3 yıldır Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde başta Cumhurbaşkanımızın büyük destekleriyle 'biz çiftçimizi asla mağdur etmeyecek fiyat politikası güdeceğiz' demiştik. 'Hasat öncesi fiyatlarımızı açıklayacağız' demiştik, bu sözümüzü tuttuk, inşallah tutmaya da devam edeceğiz. Bugün itibarıyla borsada normalin üzerinde fiyat oluşumları görüyoruz, bu fiyatların gerçekçi fiyatlar olmadığını da ifade etmek isterim. Toprak Mahsulleri Ofisimiz (TMO) alımlara başladıktan sonra hasat sonundaki fiyatlarını en kısa zamanda açıklayıp, çiftçimizin, üreticimizin malı üzerinden, ürünü üzerinden kimsenin spekülasyon yapmaması hedefiyle çalışmalarını sürdürecektir. Burada da ifade etmek isterim ki TMO hiçbir kar amacı gütmeden başa başfiyatlarla hasat sonu fiyatını yakın zamanda açıklıyor olacaktır. Bu sene yağışlarda yüzde 25'in ötesinde bir azalma var ancak Amik Ovası'nda ve Hatay'da en önemli avantajımız, son üç yılda Devlet Su İşleri olarak yaptığımız 1,5 milyar liranın üzerindeki yatırım oldu. İki tane barajı tamamladık, inşallah sulamaları da hızlı bir şekilde tamamlayarak suya hasret kalan, henüz suya ulaşamayan çiftçilerimize de en kısa zamanda suyu ulaştırıyor olacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan kuraklıkla alakalı biliyorsunuz hem Tarım Kredi Kooperatifleri hem de Ziraat Bankasına olan çiftçinin borçlarının ertelenmesi konusuyla ilgili açıklama yaptı. Bir kere daha ifade etmek istiyorum, tabii ki hasar tespitiyle ilgili birçok bölgelerde bunlar çalışılıyor. Bu hasar tespitleri yapıldıktan sonra ne yapılabileceği konusuna bakılacak. Bir kere daha ifade etmek istiyorum ki TARSİM bizim çiftçimizin dostudur. Çiftçimize kötü günde koruyan, kollayan bir mekanizmadır. TARSİM'i tekrar çiftçilerimize hatırlatıp bu konudaki kullanım alışkanlıklarımızı mutlaka arttırıyor olmamız lazım diye düşünüyorum” dedi.

 

Tarım işçilerinin aşılanması konusuna da değinen Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, “Tarım işçilerimizin ve tarımın paydaşlarının, yani hem kamu hem de özel sektörün, hızlı bir biçimde Sağlık Bakanlığımızla koordineli bir şekilde kademeli olarak aşılanmasına başlanacaktır. Bundan dolayı da tabi ki bildiğiniz gibi pandeminin başından beri biz özellikle mevsimlik işçiler ve tarımın paydaşlarının mobilitesini koruduk ve korumaya gayret ettik ki bu sebeple de tarım geçen yıl tüm sektörlerin üzerinde büyüyerek neredeyse yüzde 5'e varan büyümeyle Türk ekonomisine çok büyük bir katkı sağlamıştır. Bu sebeple bizim için yine öncelik olan özellikle mobilitenin arttığı bu dönemde tarım işçilerimizin de mevsimlik işçilerimizin de aşılanıyor olması son derece önemli. Buradan Sağlık Bakanımıza da teşekkür ediyoruz. Tarım paydaşları hem kamu hem özel sektör hem veterinerlerimiz tüm sektör paydaşlarımızın da hızlı bir şekilde aşılanması başlanmaktadır. Bunlar da kademeli olarak yapılacaktır.” dedi.

 

İkinci ziyaretini Kırıkhan ilçemizde bulunan Toprak Mahsulleri Ofisi(TMO) hububat deposuna gerçekleştirerek yetkililerden bilgi alan Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli bir sonraki ziyaretini ise Reyhanlı barajı takviye tesisleri şantiyesine gerçekleştirdi. Burada yaptığı incelemeler sonrasında yürütülen çalışmalar hakkında Devlet Su İşleri(DSİ) Genel Müdürü Kaya Yıldız’dan bilgiler alan Bakan Pakdemirli, yaptığı basın açıklamasında, “Geçtiğimiz yıl Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile beraber açtığımız Reyhanlı Barajı ve regülatör sayesinde artık bu su basma probleminin üzerinden de gelmiş olduk. Bu tesisin 36 kilometrelik iletim hattı ve bu tünellerin de tamamlanmasıyla beraber inşallah 200 bin dekar tarım alanında su basmasından koruyor olacağız. Burası da Reyhanlı Barajı'nın ana su kaynağını oluşturacak. Önemini şöyle ifade etmek isterim; buradan gelecek iletim hattıyla Reyhanlı Barajı bir misli daha su alacak. Yani Reyhanlı Barajı'nın kapasitesi neyse yarısı neredeyse bu hattan gelecek. Tahta Köprü Barajı'ndan da yarısından daha fazla bir su gelmiş olacak. Bu proje şu an üçte bir fiziki gerçekleşmede, ama hızlı bir şekilde 2022 yılı içerisinde bu projeyi tamamlamak ve çiftçimizi suya ve berekete kavuşturmak amacı içerisindeyiz. Şu anda içerisinde bulunduğumuz T1 tünelindeyiz, 1400 metreye yakın bir tünel. Bir de bir tünelimiz daha var, T2 tünelimiz, 2 kilometre uzunluğunda bir tünelle bu iletim hatları ve tünellerle birlikte Reyhanlı Barajı'mıza suyu taşıyıp müteakiben bunu da çiftçimizle, üreticimizle buluşturmuş olacağız." dedi.

 

Şantiye ziyaretinin ardından, geçtiğimiz yıl Belen ilçemizde çıkan yangınlarda zarar gören Petek Sitesi evlerinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, “ İçerisinde bulunduğumuz saha Belen yangını sahası. Yangın burada 9 Ekimde başlamıştı. 10- 15 dakika içerisinde de ekiplerimiz müdahaleye etti ve 54 saatin sonunda maalesef 670 hektar alanı kaybettikten sonra bu yangını söndürebildik. 5 helikopter, 1000 kişiye yakın ekip, 2 uçak ve155 araçla geçen yıl bu yangına müdahale etmiştik.  Hep şunu söylüyoruz Türkiye’nin her tarafında hem yangınla mücadele de varız hem de yeşilin arttırılması ile ilgili mücadele de varız. Maalesef her zaman yangınlar kötüye kullanılarak,  speküle edilerek şu söyleniyor; yangın sonrası burası imara açılacak, arsa olacak, başka bir şey olacak hayır. Anayasayla ormanlarımız koruma altındadır. Herhangi bir ormanımız yansa dahi tekrar ağaçlandırılmak zorundadır, ormanlık alanların azaltılamayacağı anayasanın 169. Maddesi ile güvence altına almıştır.” dedi.

 

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, düzenlediği basın açıklamasının ardından Valiliğimiz koordinesinde alımı gerçekleştirilen, orman ve kırsal alan yangınlarına ilk müdahalelerde kullanılması amacıyla bölgedeki mahalle muhtarlıklarına 30 adet su tankerinin teslimi için düzenlenen törene katıldı.

 

Törenin açılış konuşmasını yapan Hatay Valisi Rahmi Doğan, “Sayın Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli’ye teşriflerinden dolayı büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Geçen yıl ilimizde meydana gelen orman yangınlarında, Hatay halkının yanında bulundunuz, bizlerle birlikte dağ, dere, tepe demeden bütün ovayı gezdiniz ve gerekeni yaptınız. Bugün burada zat-ı alinizin talimatları doğrultusunda yıl içerisinde yapmış olduğumuz çalışmaları yerinde görmeniz ve önümüzdeki yıl yapacağımız faaliyetleri de arz etmek üzere bir araya gelmiş bulunmaktayız. Biraz önceki açıklamalarda da ifade edildiği gibi dikim sezonunda yangın bölgesine ciddi bir fidan dikimi yaptık. Önümüzde ki dönem yaşanması muhtemel orman yangınlarına karşı tedbirler kapsamında neler yapabileceğimize dair Bölge Müdürlüğümüz ve Orman Genel Müdürlüğümüzle istişare yapılarak gerekli tedbirler alındı ve alınmaya devam ediliyor. Umarım bu sene daha başarılı bir çalışma yürütürüz ve ilimizde herhangi bir orman yangını yaşanmadan sezonu kapatırız diye ümit ediyorum. Valilik olarak bir çalışma başlattık, yangının ilk başladığı anda erken müdahalenin önemini göz önünde bulundurarak 30 adet su tankeri imal ettirdik ve bunları köylerimizin muhtarlarına zimmetleyeceğiz. Yangın anında ilk müdahalenin yapılması için orman Bölge Müdürlüğümüzce köylümüze gerekli eğitim verilecek. Sayın Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli’ye teşriflerinizden dolayı ve Hatay’a yapmış olduğunuz yardım ve desteklerden dolayı da Hatay halkı adına şükranlarımı arz ediyor, saygılarımı sunuyorum.” dedi.

 

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli konuşmasında, “ Oluşabilecek yangınları önlemek ve yangında ilk müdahalenin önemine farkındalık göstererek 30 su tankerini Hatay halkının hizmetine sunan Sayın Valimize teşekkür ediyorum. Köylerimize kadar bu ilk müdahale araçlarının dağıtılıyor olması bizim açımızdan son derece sevindirici. Yangınla mücadele konusunda kararlılığımız devam edecek. Biz her zaman şunu söylüyoruz yangın bir düşman. Düşmana nasıl davranılması gerekiyorsa gereğini yapıp en iyi şekilde sevk ve idareyi sağlamakla mükellefiz. En iyi teknolojilerle orman personelimizi donatarak en iyi şekilde bu mücadeleyi sürdürmemiz gerekiyor. Makina teçhizat ve ilgili teknolojilerin hepsini kullanma konusunda çok iddialı hedefler koyduk. Ben bu konuda Orman Genel Müdürlüğü personelimize teşekkür ediyorum, onların bu yıl ki hazırlıklarının da hayırlara vesile olmasını diliyorum. Allah yardımcımız olsun” dedi.

 

Törenin ardından geçtiğimiz yıl yaşanan yangınların ve yangın söndürme çalışmalarının sergilendiği fotoğraf sergisini gezen Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli sonrasında yanan alanları ağaçlandırmak için oluşturulan Orman Dikim Sahalarında incelemelerde bulunarak fidan dikti.

 

Ardından Antakya Serinyol Yeraltı Barajı inşaatında incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi alan Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli bir sonraki ziyaretini Yayladağı ilçemize gerçekleştirerek burada devam eden çilek hasadına katıldı. Çilek hasadı yapan üreticilere bereketli bir hasat dönemi geçirmelerini dileyen Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, “"Son 3 yılda çilek üretimimiz yaklaşık yüzde 40 arttı ve Türkiye genelinde 550 bin ton çilek üretiyoruz. Türkiye bu konuda ihracatçı bir ülke haline geldi ve yaklaşık 25 bin ton kadar da ihracatımız var. Dünyanın en önemli çilek üreticileri arasına girdik.” dedi.

 

Yayladağı ziyaretinin ardından Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli Hatay Valisi Rahmi Doğan ve beriberindeki heyet ile birlikte Hatay İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde gerçekleşen Ziraat Odaları ve Üretici Birlikleri Buluşma Toplantısına katıldı. Toplantıda konuşan Hatay Valisi Rahmi Doğan, “Bugün çiftçimiz ve üreticimizle bir aradayız. Üretim konusunda doğru yerde olduğumuzu düşünüyorum. Hatay ili olarak bizim yıllık yaş sebze ihracatımız 500 milyon dolar civarında. Bu gerçekten büyük bir rakam. Bu rakam Hatay’ın ürettiğini gösteren bir rakam ve bu rakam yurtiçinden ziyade yurtdışına çalışan bu işi bilen tecrübeli emin ellerin burada olduğunu gösteriyor. Zatıâlinizi çok yakinen tanıyoruz biliyoruz. Alanda, tarlada, hasatta sürekli üretici ile birlikte oluyor çalışıyorsunuz. Çiftçimiz de zatıâlinizi, bugünü dört gözle bekliyordu. Program bizden önce başladı Sayın Bakan Yardımcımızın başkanlığında bir müddet devam etti, söz alıp bir takım sorunlarını dile getiren arkadaşlarımız var sizi zatıâlinizi bekleyip bir takım sorunları olup, soruları olacak arkadaşlarımız da var. Ben sözü çok uzatmadan iyi ki geldiniz diyor tekrar teşriflerinizden dolayı şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Toplantı, çiftçilerimizin sorunlarının görüşülmesi ve değerlendirilmesinin ardından sona erdi.

İlimizde yapmış olduğu incelemelerde ve gerçekleştirmiş olduğu ziyaretlerde Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’ye Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın yanı sıra, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece, Hatay milletvekili Hüseyin ŞANVERDİ,Hüseyin YAYMAN  ve bazı siyasiler katıldılar.

 
Bu haber 20 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Beşiktaş 37 25 6 6 85 38 81 +47
2 Fenerbahçe 37 23 7 7 67 37 76 +30
3 Galatasaray 37 23 8 6 70 33 75 +37
4 Trabzonspor 37 17 7 13 45 34 64 +11
5 Sivasspor 37 14 7 16 50 41 58 +9
6 Alanyaspor 38 16 13 9 55 42 57 +13
7 Hatayspor 37 16 12 9 60 51 57 +9
8 Gaziantep FK 37 14 11 12 54 46 54 +8
9 Göztepe 37 13 12 12 55 51 51 +4
10 Fatih Karagümrük 37 13 12 12 52 49 51 +3
11 Konyaspor 37 11 14 12 47 47 45 0
12 Çaykur Rizespor 37 11 14 12 48 59 45 -11
13 Antalyaspor 38 9 13 16 40 53 43 -13
14 Başakşehir FK 37 11 16 10 41 55 43 -14
15 Yeni Malatyaspor 37 9 14 14 43 49 41 -6
16 Kasımpaşa 37 10 17 10 42 54 40 -12
17 Kayserispor 37 9 16 12 34 50 39 -16
18 MKE Ankaragücü 37 10 19 8 44 59 38 -15
19 BB Erzurumspor 38 9 19 10 41 65 37 -24
20 Gençlerbirliği 37 9 20 8 37 66 35 -29
21 Denizlispor 37 6 21 10 36 67 28 -31
Takım O G M B A Y P AV
1 Adana Demirspor 33 20 6 7 60 26 67 +34
2 Giresunspor 33 20 6 7 52 24 67 +28
3 Samsunspor 33 19 4 10 56 30 67 +26
4 İstanbulspor 33 18 8 7 60 34 61 +26
5 Altay 33 19 11 3 62 36 60 +26
6 Altınordu 33 16 8 9 53 45 57 +8
7 Ankara Keçiörengücü 33 16 10 7 46 28 55 +18
8 Ümraniyespor 33 14 11 8 45 42 50 +3
9 Tuzlaspor 33 14 14 5 45 51 47 -6
10 Bursaspor 33 14 15 4 56 54 46 +2
11 Bandırmaspor 33 12 15 6 45 47 42 -2
12 Boluspor 33 11 16 6 35 41 39 -6
13 Balıkesirspor 33 9 16 8 35 48 35 -13
14 Adanaspor 33 9 17 7 44 53 34 -9
15 Menemenspor 33 7 13 13 37 58 34 -21
16 Akhisarspor 33 8 20 5 35 58 29 -23
17 Ankaraspor 33 6 19 8 33 59 26 -26
18 Eskişehirspor 33 1 24 8 23 88 8 -65
Takım O G M B A Y P AV
1 Eyüpspor 37 27 2 8 81 25 89 +56
2 Sakaryaspor 37 20 5 12 70 35 72 +35
3 Kırşehir Belediyespor 37 21 8 8 55 30 71 +25
4 Van Spor 37 21 10 6 59 34 69 +25
5 Kırklarelispor 37 18 6 13 59 32 67 +27
6 Bodrumspor 37 18 11 8 80 48 62 +32
7 Etimesgut Belediyespor 37 18 12 7 62 34 61 +28
8 Karacabey Belediyespor 37 14 12 11 50 40 53 +10
9 Turgutluspor 37 16 16 5 44 56 53 -12
10 Pendikspor 37 15 16 6 64 51 51 +13
11 Serik Belediyespor 37 12 11 14 48 48 50 0
12 Pazarspor 37 15 17 5 60 62 50 -2
13 Tarsus İdman Yurdu 37 13 14 10 56 54 49 +2
14 Bayburt Özel İdare Spor 37 14 18 5 50 59 47 -9
15 Sivas Belediyespor 37 10 14 13 56 53 43 +3
16 1922 Konyaspor 37 10 18 9 45 49 39 -4
17 Kastamonuspor 37 8 17 12 31 54 36 -23
18 Elazığspor 37 10 21 6 56 83 33 -27
19 Mamak FK 37 6 25 6 32 118 24 -86
20 Kardemir Karabükspor 37 1 34 2 14 107 2 -93
Takım O G M B A Y P AV
1 Diyarbekirspor 30 20 2 8 43 18 68 +25
2 1928 Bucaspor 30 20 3 7 58 18 67 +40
3 Yeşilyurt Belediyespor 30 17 8 5 50 27 56 +23
4 Ofspor 30 14 5 11 43 31 53 +12
5 Arnavutköy Belediye 30 13 8 9 40 29 48 +11
6 Edirnespor 30 12 9 9 34 31 45 +3
7 Belediye Derincespor 29 10 9 10 38 29 40 +9
8 Artvin Hopaspor 30 10 11 9 41 44 39 -3
9 Fatsa Belediyespor 30 10 12 8 22 31 38 -9
10 Kızılcabölükspor 30 9 11 10 34 33 37 +1
11 Nevşehir Belediyespor 30 9 14 7 31 31 34 0
12 Çankaya FK 30 10 16 4 28 48 34 -20
13 1877 Alemdağspor 30 9 15 6 37 48 33 -11
14 Antalya Kemerspor 30 7 17 6 27 50 27 -23
15 Payasspor 29 5 16 8 29 53 23 -24
16 Manisaspor 30 1 20 9 22 56 12 -34
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 08/05/2021 BB Erzurumspor vs Kasımpaşa
 08/05/2021 Çaykur Rizespor vs Yeni Malatyaspor
 08/05/2021 Fatih Karagümrük vs Gençlerbirliği
 08/05/2021 Galatasaray vs Beşiktaş
 08/05/2021 Göztepe vs Konyaspor
 08/05/2021 Hatayspor vs Denizlispor
 08/05/2021 Kayserispor vs Gaziantep FK
 08/05/2021 MKE Ankaragücü vs Fenerbahçe
 08/05/2021 Sivasspor vs Başakşehir FK
 08/05/2021 Trabzonspor vs Antalyaspor
 08/05/2021 Trabzonspor - Antalyaspor Trabzonspor ligdeki son 9 maçında hiç kaybetmedi  Trabzonspor yenilmez
 11/05/2021 Yeni Malatyaspor - Hatayspor Yeni Malatyaspor ligde evindeki son 5 maçında hiç kaybetmedi  Yeni Malatyaspor yenilmez
 11/05/2021 Başakşehir FK - Kayserispor Kayserispor ligde deplasmandaki son 5 maçında hiç kazanamadı  Başakşehir FK yenilmez
 11/05/2021 Konyaspor - Trabzonspor Konyaspor ligde evindeki son 5 maçında hiç kaybetmedi  Konyaspor yenilmez
 11/05/2021 Kasımpaşa - MKE Ankaragücü MKE Ankaragücü ligdeki son 5 maçında hiç kazanamadı  Kasımpaşa yenilmez
 11/05/2021 Yeni Malatyaspor - Hatayspor Hatayspor ligde deplasmandaki son 6 maçında hiç kazanamadı  Yeni Malatyaspor yenilmez
 11/05/2021 Denizlispor - Galatasaray Galatasaray ligdeki son 6 maçında hiç kaybetmedi  Galatasaray yenilmez
 11/05/2021 Beşiktaş - Fatih Karagümrük Fatih Karagümrük ligde deplasmandaki son 7 maçında hiç kazanamadı  Beşiktaş yenilmez
 11/05/2021 Beşiktaş - Fatih Karagümrük Beşiktaş ligde evindeki son 8 maçında hiç kaybetmedi  Beşiktaş yenilmez
 11/05/2021 Fenerbahçe - Sivasspor Fenerbahçe ligdeki son 8 maçında hiç kaybetmedi  Fenerbahçe yenilmez
 11/05/2021 Denizlispor - Galatasaray Denizlispor ligdeki son 10 maçında hiç kazanamadı  Galatasaray yenilmez
 11/05/2021 Konyaspor - Trabzonspor Trabzonspor ligde deplasmandaki son 16 maçında hiç kaybetmedi  Trabzonspor yenilmez
 11/05/2021 Fenerbahçe - Sivasspor Sivasspor ligdeki son 16 maçında hiç kaybetmedi  Sivasspor yenilmez
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 07/05/2021 Boluspor vs Eskişehirspor
 07/05/2021 Akhisarspor vs Ümraniyespor
 09/05/2021 Altay vs Bandırmaspor
 09/05/2021 Ankaraspor vs İstanbulspor
 09/05/2021 Balıkesirspor vs Altınordu
 09/05/2021 Bursaspor vs Ankara Keçiörengücü
 09/05/2021 Adanaspor vs Samsunspor
 09/05/2021 Menemenspor vs Adana Demirspor
 09/05/2021 Tuzlaspor vs Giresunspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 08/05/2021 Bayburt Özel İdare Spor vs Pendikspor
 08/05/2021 Etimesgut Belediyespor vs Karacabey Belediyespor
 08/05/2021 Elazığspor vs Sivas Belediyespor
 08/05/2021 Eyüpspor vs Van Spor
 08/05/2021 Kardemir Karabükspor vs Kırşehir Belediyespor
 08/05/2021 Kastamonuspor vs Sakaryaspor
 08/05/2021 Serik Belediyespor vs Mamak FK
 08/05/2021 Tarsus İdman Yurdu vs Kırklarelispor
 08/05/2021 Turgutluspor vs Bodrumspor
 08/05/2021 1922 Konyaspor vs Pazarspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 01/05/2021 1877 Alemdağspor 0 - 0 Edirnespor
 01/05/2021 Arnavutköy Belediye 0 - 0 Diyarbekirspor
 01/05/2021 Manisaspor 1 - 2 Ofspor
 01/05/2021 Artvin Hopaspor 1 - 0 Fatsa Belediyespor
 01/05/2021 Kızılcabölükspor 0 - 1 Yeşilyurt Belediyespor
 01/05/2021 Nevşehir Belediyespor 1 - 2 Çankaya FK
 01/05/2021 1928 Bucaspor 3 - 0 Antalya Kemerspor
 25/04/2021 Ofspor 0 - 0 Arnavutköy Belediye
resmi ilanlar

Web sitemize nasıl ulaştınız?


NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI